Kniha návštěv

Datum 11.05.2016

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: tecfidera

Odpovědět

Dobrý den,
jeden ze členů týmu Roztrouš.cz užíval tento tobolkový lék krátce po jeho uvedení na trh v ČR. Přešel na něj v roce 2015 z injekční léčby. Měl ale problémy s trávením a se žaludkem (průjmy, nevolnosti), a tak byl cca po dvou měsících převeden na jinou orální léčbu RS.
Pokud je nám ale známo, neurologové ve specializovaných RS centrech v ČR po letech aplikace Tecfidery dnes už vědí, jak lze u dimethyl fumarátu co nejvíc OMEZIT nežádoucí účinky typu náhlé zčervenání trvající cca půl hodiny (přistupuje se ke krátkodobému užívání konkrétního léčiva, které zde záměrně neuvádíme, aby je pacienti neužívali bez vědomí jejich neurologa), případně i gastrointestinální obtíže (užívat lék vždy jen s jídlem, případně pod kontrolou neurologa krátkodobě snížit dávku).
Zkuste se předem zeptat svého neurologa ve specializovaném centru, jak by případně řešil, kdyby se u Vás konkrétní nežádoucí účinky opakovaně vyskytovaly. Pokud nebude ochoten poskytnout Vám NYNÍ uspokojivou odpověď, raději od něj neočekávejte, že bude kdovíjak vstřícný řešit Vaše obtíže PO NASAZENÍ léku Tecfidera.

Datum 22.04.2016

Vložil Dan Kamenský

Titulek Cestování

Odpovědět

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat má tady někdo zkušenost s cestováním do USA? A jak by to bylo s případnou léčbou, kdyby nastala ataka? A ještě poslední otázka pokud by někdo měl takovou to zkušenost jaké by bylo nejlepší pojištění.

Děkuji

Datum 22.04.2016

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: Cestování

Odpovědět

Velice uvítáme zkušenosti čtenářů webu Roztrouš.cz z cest do USA.
Bohužel my sami nemáme zkušenosti přímo s USA, ale víme o tom, že problémy s úhradami poskytovaných zdravotních služeb tam mají i rodilí Američané, přestože si pravidelně platí některý z typů tamního zdravotního pojištění. Víme jen tolik, že v případě ataky RS mohou náklady spojené s vyšetřeními, hospitalizací a podáním obvyklé dávky 5g IV Solumedrolu dosáhnout v USA v přepočtu až půl milionu korun. V ČR přitom NEEXISTUJE pojišťovna (zdravotní ani komerční), která by Vám takovou částku nebo alespoň její větší část proplatila. Už jsme zaznamenali i případ, kdy komerční pojišťovna sice s klientem cestovní pojistku uzavřela, ale později odmítla poskytnout plnění za čerpání zdravotních služeb v zahraničí s poukazem na to, že pacient odcestoval v období, kdy jeho RS nebyla stabilizovaná (pacient měl ataku v období 12 měsíců před výjezdem do zahraničí).
Rozhodně Vám doporučujeme, abyste se s dotazem na případné čerpání zdravotních služeb v USA a možnost úhrady vynaložených nákladů spojených se zaléčením ataky obrátil přímo na svou zdravotní pojišťovnu (konkrétně na revizního lékaře).
Za úvahu stojí i konzultace s neurology ve specializovaném RS centru, kde se léčíte. Některá centra v ČR totiž nepodávají pacientům v atace SoluMedrol intravenózně, ale dávají jim methylprednisolon v prášku domů s tím, že si mají dávku každý den ráno rozředit grepovým džusem, vypít a vzápětí zajíst banánem. Mezi pacienty se pro tento způsob podání SoluMedrolu vžil název "pitíčka". Na Vaší úvaze a na úvaze Vašeho neurologa tedy je, zda lze při KRÁTKODOBÉ cestě do USA případně využít i tuto možnost. Zvažte přitom svůj zdravotní stav, zejména stav zažívacího ústrojí, protože zcela totožnou látku, kterou v atace obvykle dostáváme do žíly, si pacienti v případě "pitíček" SoluMedrolu lijí přímo do zažívacího traktu.

Datum 23.04.2016

Vložil Dan Kamenský

Titulek Re: Re: Cestování

Odpovědět

Děkuji moc za podrobnou odpověď.

Datum 22.08.2016

Vložil Anna Pechová

Titulek Re: Re: Cestování

Odpovědět

Ahoj, DObrý den všem. Loni jsem v srpnu letela na Floridu, primo do Miami. Od MS centra jsem dostala potvrzení v angličtině, ze mam RS a ze beru ty a ty leky. Brala jsem Tecfideru, tablety. Mohla jsem je mit tim padem i na palube letadla a na přepážkách jsem vždy vyndala ten dokument a bylo to bez problemu. Zasadni bylo je mi zabalene v pytliku se zaviranim, tyto pytliky jsou dostupne primo na letisti. Co se tyce pripadne ataky, v potvrzení od MS centra bylo i napsano, co mají lekari podat při atace a v jakem množství. Nastesti se to obeslo bez ataky, takze nebylo třeba navštívit zadnou nemocnici, tudíž nevim, jak by to bylo s proplacením od pojistovny. Ale vyvrtani zubu me stalo 250 dolaru a to mi pojistovna z cestovniho pojisteni v plne hodnote uhradila. Hezký den, Anička