Kniha návštěv

Datum 24.07.2019

Vložil Jana

Titulek Gilenya

Odpovědět

Chtěla bych zeptat na zkušenosti s lékem Gilenya.Beru ji čtvrtý měsíc a od začátku mám velké bolesti téměř celého těla. Kromě zad.Nejvíce mě bolí ruce,prsty,dlaně a také silně brni,nesevru je ani v pěst. A taky nohy,bolí nejen při chůzi. Nevím, zda by se s tím dalo něco dělat nebo raději Gilenyi vysadit a změnit léčbu.
Děkuji Jana

Datum 26.07.2019

Vložil Roztrouš

Titulek Re: Gilenya

Odpovědět

Dobrý den,
nikdo z nás, kdo užíváme lék Gilenya, jsme na sobě takové příznaky nepozorovali. Doporučujeme Vám proto, abyste své obtíže konzultovala s neurology ve specializovaném RS centru. Jen oni vědí, kde přesně máte v CNS zánětlivá ložiska a zda by právě mohla způsobovat problémy, které popisujete. Možná příčina může být i jinde.
Držíme Vám palce!
Tým Roztrous.cz

Datum 29.09.2019

Vložil schützmeister

Titulek Re: Gilenya

Odpovědět

Tak, jak to popisujete, to jsou klasické projevy progrese. Čili buď jde o ataku, nebo lék nefunguje, nebo to opravdu zhoršuje.
Teplo, klid a nenervovat se.

Datum 14.07.2019

Vložil Jana

Titulek Vedlejší účinky gilenya

Odpovědět

Prosím o zkušenosti s léčbou gilenya.
Po nasazení mě začalo hrozně bolet tělo, především záda a NOHY. Stejné zkušenosti mám i s lékem Mabthera a Ocrevus, jsou ještě nějaké léky, které by nezpůsobovaly tyto bolesti u Copaxone jsem tento problém neměla
Děkuji za odpovèď

Datum 20.07.2019

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: Vedlejší účinky gilenya

Odpovědět

Dobrý den,
není jisté, zda projevy, které popisujete, jsou skutečně vedlejšími účinky léků, které zmiňujete. Uvedené léky mají zcela odlišné mechanismy účinku a bylo by s podivem, kdyby měly shodný nežádoucí účinek. V úvahu přichází i možnost, že jde o projev RS samotné, který se v raném stadiu (v době, kdy jste užívala Copaxone) ještě neprojevoval. Samozřejmě může být příčina i jinde (mimo neurologii).
Z členů našeho týmu, kteří mnoho let užívají lék Gilenya, nikdo takové obtíže dosud neměl.
Doporučujeme Vám konzultovat tento problém ve specializovaném RS centru, kde se léčíte - neurologové Vám jistě doporučí další postup.
držíme Vám palce!
Tým Roztrouš.cz