Kniha návštěv

Datum 02.05.2019

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: ocrelizumab

Odpovědět

Dobrý den,
protože nikdo z našeho týmu není a ani nebyl léčen tímto novým infuzním lékem, doufáme, že svou osobní zkušenost sem připojí někdo z uživatelů tohoto webu.
Předem děkujeme za takové poznatky!
Tým Roztrouš

Datum 02.05.2019

Vložil Lenka

Titulek biologická léčka

Odpovědět

Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli je nutné u biologické léčby brát prednison, lékař mi ordinuje stále 5mg denně
děkuji za odpověď
Lenka

Datum 02.05.2019

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: biologická léčka

Odpovědět

Dobrý den,
asi Vás nepotěšíme, ale na tuto otázku nelze odpovědět bez znalosti mnoha dalších okolností (délka onemocnění, anamnéza, poslední ataka, její průběh a přeléčení, vývoj nálezů na magnetické rezonanci, dřívější a současná terapie, atd...). A protože veškeré údaje o Vašem zdravotním stavu zná nejlépe Váš neurolog ve specializovaném RS centru, bude nejlepší zeptat se přímo jeho na to, co on jako lékař se specializací na RS očekává od toho, že budete užívat spolu s tzv. biologickou léčbou navíc ještě 5 mg Prednisonu/den.
Předpokládáme, že Prednison nebudete užívat natrvalo, ale jen dočasně...
Držíme Vám palce!
Tým Roztrouš

Datum 15.02.2019

Vložil Petra

Titulek Problémy se zácpou

Odpovědět

Dobrý den,
prosím o radu, RS mám diagnostikovanou 2 roky, po celou dobu mě provází problémy s močením a zácpou. Je to pro mě citlivé téma. Močení řeším s urologem. Ale se zácpou si nevím rady. Navíc se asi před 2 měsíci začaly objevovat křeče žaludku vystrelujici do zad. Vyšetření (Ultrazvuk, CT i gastroskopie) neukázalo žádný problém. Stravuji se od té doby dietne, hybu se, uzivam vlákninu a projimave potraviny, přesto se zácpa a křeče objevují. Od léta 2018 užívám plegridy a na zmírnění chřipkovych priznaku uzivam nimesil (cca 2-3 sáčky denně po dobu 3 dnů). Křeče žaludku jako nežádoucí účinek u plegridy není typický. Lékař z ms centra navrhl vynechat 1 aplikaci plegridy, abychom se utvrdili v tom, že křeče nejsou dusledkem injekcí a nimesilu.
Prosím poraďte.
Petra

Datum 17.02.2019

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: Problémy se zácpou

Odpovědět

Dobrý den,
problémy se zácpou se vyskytují u pacientů s RS poměrně často. Vlákninu byste měla konzumovat nejlépe v přirozené podobě - tedy jíst potraviny bohaté na vlákninu (zelenina) a nespoléhat na potravinové doplňky.
Bohužel nepíšete, kolik neslazených tekutin denně vypijete. Pacienti, kteří mají problémy s močením, totiž pitný režim často podceňují a snaží se regulovat problémy s močením právě tím, že nedostatečně pijí. Správný pitný režim je přitom při zácpě zcela zásadní!
Na Vašem místě bychom kromě výše uvedeného také OMEZILI konzumaci jednoduchých cukrů - a to včetně pečiva. Když to + obvyklé přílohy (hlavně knedlíky, těstoviny a rýži) nahradíte zeleninou, může vám takto upravený jídelníček přinést i zlepšení problému s vyměšováním.