Kniha návštěv

Datum 17.02.2019

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: Problémy se zácpou

Odpovědět

Dobrý den,
problémy se zácpou se vyskytují u pacientů s RS poměrně často. Vlákninu byste měla konzumovat nejlépe v přirozené podobě - tedy jíst potraviny bohaté na vlákninu (zelenina) a nespoléhat na potravinové doplňky.
Bohužel nepíšete, kolik neslazených tekutin denně vypijete. Pacienti, kteří mají problémy s močením, totiž pitný režim často podceňují a snaží se regulovat problémy s močením právě tím, že nedostatečně pijí. Správný pitný režim je přitom při zácpě zcela zásadní!
Na Vašem místě bychom kromě výše uvedeného také OMEZILI konzumaci jednoduchých cukrů - a to včetně pečiva. Když to + obvyklé přílohy (hlavně knedlíky, těstoviny a rýži) nahradíte zeleninou, může vám takto upravený jídelníček přinést i zlepšení problému s vyměšováním.

Datum 26.04.2019

Vložil schutzmeister@iex.cz

Titulek Re: Re: Problémy se zácpou

Odpovědět

Popravdě, po 30 letech s RS a kvantech obdobných knížecích rad, které většinou nefungují, je jedno co funguje - thyroxin, hormon štítné žlázy v malé, snášenlivé dávce + správná ATB.
Problém je ve špatném trávení, možná málo žaludeční HCL, nevím.
Zácpa vypadá jako hypotyreoza a taky částečně je.
Radit na hyperaktivní močák víc pít, může někdo, kdo ty problémy nemá.
KUpodivu je ale problém s trávením ovoce a zeleniny. Je třeba malé dávky a často.

Datum 08.01.2019

Vložil EVA M

Titulek otázka

Odpovědět

Dobrý den, mám sekundárně progresivní formu RS
je pro me Lamtrada vhodná?

Datum 09.01.2019

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: otázka

Odpovědět

Dobrý den,
bohužel pro Vás nemáme dobrou zprávu: nikde na světě, a tudíž ani v České republice, dosud neexistuje lék, který by dokázal ovlivnit průběh sekundárně progresivní RS.
Na Vašem místě bychom se ve specializovaném RS centru zajímali o možnost zúčastnit se nějaké klinické zkoušky, při kterých se testují preparáty mj. i pro toto stadium onemocnění.
Seznam takových klinických zkoušek by mělo mít k dispozici každé z 15 specializovaných RS center v ČR. Případně se můžete e-mailem dotázat i přímo ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), zda nějaké klinické hodnocení preparátu na SP-RS u nás nyní probíhá, a na kterých pracovištích. Účast v klinické zkoušce není vázána na to, jestli je pacient v takovém centru registrován, záleží jen na Vaší schopnosti dojíždět tam na pravidelné kontroly (a také na kapacitních možnostech konkrétního RS centra).
Přejeme Vám pevné zdraví!
Tým Roztrouš

Datum 13.02.2019

Vložil Peter

Titulek Re: Re: otázka

Odpovědět

a co HSCT?