Kniha návštěv

Datum 29.09.2019

Vložil schützmeister

Titulek Re: Gilenya

Odpovědět

Tak, jak to popisujete, to jsou klasické projevy progrese. Čili buď jde o ataku, nebo lék nefunguje, nebo to opravdu zhoršuje.
Teplo, klid a nenervovat se.

Datum 14.07.2019

Vložil Jana

Titulek Vedlejší účinky gilenya

Odpovědět

Prosím o zkušenosti s léčbou gilenya.
Po nasazení mě začalo hrozně bolet tělo, především záda a NOHY. Stejné zkušenosti mám i s lékem Mabthera a Ocrevus, jsou ještě nějaké léky, které by nezpůsobovaly tyto bolesti u Copaxone jsem tento problém neměla
Děkuji za odpovèď

Datum 20.07.2019

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: Vedlejší účinky gilenya

Odpovědět

Dobrý den,
není jisté, zda projevy, které popisujete, jsou skutečně vedlejšími účinky léků, které zmiňujete. Uvedené léky mají zcela odlišné mechanismy účinku a bylo by s podivem, kdyby měly shodný nežádoucí účinek. V úvahu přichází i možnost, že jde o projev RS samotné, který se v raném stadiu (v době, kdy jste užívala Copaxone) ještě neprojevoval. Samozřejmě může být příčina i jinde (mimo neurologii).
Z členů našeho týmu, kteří mnoho let užívají lék Gilenya, nikdo takové obtíže dosud neměl.
Doporučujeme Vám konzultovat tento problém ve specializovaném RS centru, kde se léčíte - neurologové Vám jistě doporučí další postup.
držíme Vám palce!
Tým Roztrouš.cz

Datum 29.09.2019

Vložil Schützmeister

Titulek Re: Re: Vedlejší účinky gilenya

Odpovědět

S tím jiným mechanismem účinku bych si tak jistý nebyl. V principu jde u jakékoli biologické léčby o utlumení imunitní odpovědi, ač v různých fázích.
Čili, pokud jde o ataku s infektem, dost dobře to lék může zhoršovat.
Pravděpodobnější bude, že nezabírá tak, jak by měl.

Datum 15.05.2019

Vložil Irena

Titulek dlouhodobá hořkost v ústech

Odpovědět

Dobrý den,
již dlouhou dobu mám pocit hořkosti v ústech, může to být spojeno s RS? Dlouhodobě také užívám AD Mirtazapin, asi 4 roky, hořkost v ústech mám asi zhruba 1 rok, nebo čím by to mohlo být způsobeno a dá se s tím něco dělat. Poslední dobou je to dost intenzivní.
děkuji Irena