Kniha návštěv

Datum 06.05.2016

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: Re: Cestování

Odpovědět

Děkujeme za Vaši zkušenost!

Datum 17.04.2016

Vložil Bronislav

Titulek Gilenya-otoky kotníků

Odpovědět

Dobrý den :) Asi čtyři týdny užívám lék Gilenya a začali mi otékat kotníky, je to běžné? Nebo to může být i po vysazení kortikoidů, které jsem bral hodně dlouho? Děkuji za odpověď.. Broněk



Datum 17.04.2016

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: Gilenya-otoky kotníků

Odpovědět

Dobrý den,
příčin otoků dolních končetin (nebo jejich částí) může být velmi mnoho. Nepřičítali bychom tento jev právě léku Gilenya, i když relativně nedávné zahájení této léčby se může nabízet jako možné vysvětlení případného nežádoucího účinku. V odborné literatuře ani v klinických zkouškách ale není nic takového popisováno. Ale je pravda, že v zahraničních diskusích na internetu si někteří uživatelé Gilenye OJEDINĚLE stěžují právě na otoky kotníků.
Domníváme se, že je namístě, abyste otoky kotníků konzultoval se svým neurologem ve specializovaném RS centru, případně se svým praktickým lékařem. Oni by měli díky znalosti Vaší úplné farmakoterapie i anamnézy (včetně rodinné) lépe vystopovat možné příčiny otoků a nasměrovat Vás k vhodné eliminaci tohoto jistě nepříjemného jevu.

Datum 28.09.2016

Vložil Schützmeister

Titulek Re: Gilenya-otoky kotníků

Odpovědět

Kortikoidy bych vedl v patrnosti, při dlouhodobé terapii vysazení bývá problematické ve většině případů.
V RS to bohužel moc neřeší a praktik bývá zcela mimo.
Existuje lab. na serový kortizol, tím se problém odhaluje.

Datum 08.05.2017

Vložil Dana m.

Titulek Re: Re: Gilenya-otoky kotníků

Odpovědět

Mám stejný problém po měsíci užívání a vysazení Prednisonu,postupně se přidaly kolena, zápěstí i prsty. Ale co s tím? prý vydržet a zkusit léky na bolest, účinný je Indometacin čípky, když je nejhůř. Má někdo jinou radu? Přípravky typu kolagen v tomto případě neuškodí, ale nepomohou.D.