Kniha návštěv

Datum 15.04.2016

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: použití léku Engystolu

Odpovědět

Dobrý den,
nikde v odborném tisku jsme nezaznamenali informace, že by některý z homeopatických preparátů způsoboval pacientům s RS problémy. S ohledem na to se tedy nemusíte znepokojovat. Nicméně dobře zvažte KDO a z KTERÝCH ČÁSTÍ byliny zvané TOLITA LÉKAŘSKÁ tento přípravek vyrábí, případně i to, jak chcete preparát užívat (vnitřně/zevní použití). Základem Engystolu je totiž bylina se zdánlivě nevinným názvem TOLITA LÉKAŘSKÁ. Ta byla v minulosti bylinkáři používána jako výborný močopudný a potopudný prostředek. Nicméně jde o jedovatou bylinu, která se vzhledem ke své toxicitě dnes už téměř nevyužívá. Nanejvýš snad k zevnímu použití - např. k ošetření vyrážek nebo ekzémů - vnitřně užívat se nedoporučuje. Sama však asi víte, že mezi bylinkáři a homeopaty je rozdíl. Je tedy jen na Vašem uvážení, zda uvedený homeopatický preparát vyzkoušíte a ponesete tudíž veškerá rizika s tím související.

Datum 18.02.2016

Vložil Roháčová

Titulek magnetoterapie

Odpovědět

Dobrý den,doporučila by jste koupit přístroj na
použití doma asi za 33 000 z řady renaisance

Datum 28.02.2016

Vložil Roztrous.cz

Titulek Re: magnetoterapie

Odpovědět

Dobrý den,
bohužel stran magnetoterapie nebyl prokázán žádný léčebný efekt na roztroušenou sklerózu jako takovou. Není samozřejmě vyloučeno, že někteří pacienti mohou po magnetoterapii pociťovat zmírnění některých příznaků onemocnění, avšak tyto pocity bývají jen krátkodobé. Řada pacientů však nezaznamenala po magnetoterapii žádný efekt. Otázkou tedy je, zda jde o objektivní stav, nebo spíš o tzv. placebo efekt, kdy pacient/ka pociťuje jisté zlepšení tím spíš, čím intenzivnější/nákladnější je procedura, kterou absolvuje. Nemůžeme na dálku cokoliv doporučovat, neboť neznáme aktuální zdravotní stav ani anamnézu pacienta/tky. Zde může poradit pouze neurolog ve specializovaném RS centru, který zná stav pacienta/tky nejlépe.
V každém případě je třeba si uvědomit, že bylo opakovaně prokázáno, že příznivý vliv na stav pacientů s roztroušenou sklerózou má pravidelné cvičení (např. doma na rotopedu) a také nekuřáctví. Zvažte sami, která z uvedených metod je pro vás dostupnější, a co od ní můžete očekávat.