Kniha návštěv

Datum 24.05.2019

Vložil Joshuaicorp

Titulek Abuse and lifetime blocking of the site - roztrous.cz.

Odpovědět

Hey. Soon your hosting account and your domain roztrous.cz will be blocked forever, and you will receive tens of thousands of negative feedback from angry people.

Pay me 0.5 BTC until June 1, 2019.
Otherwise, you will get the reputation of a malicious spammer, your site roztrous.cz will be blocked for life and you will be sued for insulting believers. I guarantee this to you.

My bitcoin wallet:19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

Here is a list of what you get if you don’t follow my requirements:
+ abuse spamhouse for aggressive web spam
+ tens of thousands of negative reviews about you and your website from angry people for aggressive web and email spam
+ lifetime blocking of your hosting account for aggressive web and email spam
+ lifetime blocking of your domain for aggressive web and email spam
+ Thousands of angry complaints from angry people will come to your mail and messengers for sending you a lot of spam
+ complete destruction of your reputation and loss of clients forever
+ for a full recovery from the damage you need tens of thousands of dollars

All of the above will result in blocking your domain and hosting account for life. The price of your peace of mind is 0.5 BTC.

Do you want this?

If you do not want the above problems, then before June 1, 2019, you need to send me 0.5 BTC to my Bitcoin wallet: 19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

How do I do all this to get this result:
1. I will send messages to 33 000 000 sites with contact forms with offensive messages with the address of your site, that is, in this situation, you and the spammer and insult people.
And everyone will not care that it is not you.
2. I’ll send messages to 19,000,000 email addresses and very intrusive advertisements for making money and offer a free iPhone with your website address roztrous.cz and your contact details.
And then send out abusive messages with the address of your site.
3. I will do aggressive spam on blogs, forums and other sites (in my database there are 35 978 370 sites and 315 900 sites from which you will definitely get a huge amount of abuse) of your site roztrous.cz.
After such spam, the spamhouse will turn its attention on you and after several abuses your host will be forced to block your account for life.
Your domain registrar will also block your domain permanently.

All of the above will result in blocking your domain and hosting account for life.
If you do not want to receive thousands of complaints from users and your hosting provider, then pay before June 1, 2019.
The price of your peace of mind is 0.5 BTC.
Otherwise, I will send your site through tens of millions of sites that will lead to the blocking of your site for life and you will lose everything and your reputation as well.
But get a reputation as a malicious spammer.

My bitcoin wallet:19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

Datum 15.05.2019

Vložil Irena

Titulek dlouhodobá hořkost v ústech

Odpovědět

Dobrý den,
již dlouhou dobu mám pocit hořkosti v ústech, může to být spojeno s RS? Dlouhodobě také užívám AD Mirtazapin, asi 4 roky, hořkost v ústech mám asi zhruba 1 rok, nebo čím by to mohlo být způsobeno a dá se s tím něco dělat. Poslední dobou je to dost intenzivní.
děkuji Irena

Datum 17.05.2019

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: dlouhodobá hořkost v ústech

Odpovědět

Dobrý den,
s tímto problémem bychom se raději obrátili na lékaře se specializací internista. Ale nejprve navštivte svého praktického lékaře a domluvte se s ním na dalším postupu.
Hodně štěstí!
Tým Roztrouš

Datum 06.05.2019

Vložil Lenka

Titulek hemispasmus

Odpovědět

Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli po hemispasmu může přetrvávat občasné záškuby spodního očního víčka, nebo se mám obávat opětovného onemocnění.
děkuji
Lenka

Datum 06.05.2019

Vložil Roztrouš

Titulek Re: hemispasmus

Odpovědět

Dobrý den,
záškuby spodního očního víčka vůbec nemusejí souviset s dřívějším onemocněním lícního nervu. Pokud víme, tak občasné "tiky" očních víček se u pacientů s RS objevují a spontánně mizí - u někoho v řádech několika dnů, u jiného v řádu týdnů nebo výjimečně i měsíců. Z toho, co jsme vypozorovali v reálném životě pacientů, se tyto tiky očních víček vyskytují zpravidla v období, kdy je člověk vystaven většímu stresu. Je to však pouze naše domněnka - jediný spojující prvek mezi RS pacienty, u kterých se tyto "tiky" vyskytují častěji.
Přejeme Vám brzké odeznění této nepříjemnosti!
Tým Roztrouš