Kniha návštěv

Datum 14.07.2019

Vložil Jana

Titulek Vedlejší účinky gilenya

Odpovědět

Prosím o zkušenosti s léčbou gilenya.
Po nasazení mě začalo hrozně bolet tělo, především záda a NOHY. Stejné zkušenosti mám i s lékem Mabthera a Ocrevus, jsou ještě nějaké léky, které by nezpůsobovaly tyto bolesti u Copaxone jsem tento problém neměla
Děkuji za odpovèď

Datum 15.05.2019

Vložil Irena

Titulek dlouhodobá hořkost v ústech

Odpovědět

Dobrý den,
již dlouhou dobu mám pocit hořkosti v ústech, může to být spojeno s RS? Dlouhodobě také užívám AD Mirtazapin, asi 4 roky, hořkost v ústech mám asi zhruba 1 rok, nebo čím by to mohlo být způsobeno a dá se s tím něco dělat. Poslední dobou je to dost intenzivní.
děkuji Irena

Datum 17.05.2019

Vložil Roztrouš.cz

Titulek Re: dlouhodobá hořkost v ústech

Odpovědět

Dobrý den,
s tímto problémem bychom se raději obrátili na lékaře se specializací internista. Ale nejprve navštivte svého praktického lékaře a domluvte se s ním na dalším postupu.
Hodně štěstí!
Tým Roztrouš

Datum 06.05.2019

Vložil Lenka

Titulek hemispasmus

Odpovědět

Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli po hemispasmu může přetrvávat občasné záškuby spodního očního víčka, nebo se mám obávat opětovného onemocnění.
děkuji
Lenka

Datum 06.05.2019

Vložil Roztrouš

Titulek Re: hemispasmus

Odpovědět

Dobrý den,
záškuby spodního očního víčka vůbec nemusejí souviset s dřívějším onemocněním lícního nervu. Pokud víme, tak občasné "tiky" očních víček se u pacientů s RS objevují a spontánně mizí - u někoho v řádech několika dnů, u jiného v řádu týdnů nebo výjimečně i měsíců. Z toho, co jsme vypozorovali v reálném životě pacientů, se tyto tiky očních víček vyskytují zpravidla v období, kdy je člověk vystaven většímu stresu. Je to však pouze naše domněnka - jediný spojující prvek mezi RS pacienty, u kterých se tyto "tiky" vyskytují častěji.
Přejeme Vám brzké odeznění této nepříjemnosti!
Tým Roztrouš