Kniha návštěv

Datum 30.03.2020

Vložil Vlastimil

Titulek Copaxone 40mg

Odpovědět

Dobrý den. Prosím o radu. Mám Copaxone 40 mg asi měsíc a a při vpichnuti do stehna mě začne jakoby v noze skubat. Už se to stalo 2x Jinde je to v pořádku. Trvá to pár minut. Je to normální? Že bych narušil nějaký nerv? Je pravda, že na nohách nemám moc tuku.
Děkuji za odpověď

Datum 04.04.2020

Vložil Roztrouš

Titulek Re: Copaxone 40mg

Odpovědět

Dobrý den,
stav, který popisujete, není nijak výjimečný ani závažný. Nemusíte se ničeho obávat.
Pro svůj klid to můžete konzultovat buď se svými neurology ve specializovaném RS centru, nebo v rámci programu RS Kompas Klub. Tento program platí přímo výrobce zmíněného léku a pokud jste se do něj ještě nepřihlásil, podrobnosti najdete na této webové stránce:
https://www.rskompas.cz/

Datum 15.01.2020

Vložil VLASTIMIL

Titulek Aubagio 14 mg

Odpovědět

Dobrý den, prosím o velikou radu . Mám RS už od roku 2014 a aubagio beru od roku 2018 a bez problémů. Trošku ty vlasy vypadali, ale to je maličkost, když člověk ví, co je to za nemoc. Chtěli by jsme s přítelkyní založit rodinu, můžu brát prášky pořád dál? Přítelkyně je v pořádku. Děkuji všem za radu

Datum 18.01.2020

Vložil Roztrouš

Titulek Re: Aubagio 14 mg

Odpovědět

Dobrý den,
tuto otázku, prosím, položte svému neurologovi ve specializovaném RS centru. Poznatky spojené s užíváním konkrétních léků se totiž neustále rozšiřují a my Vám zde můžeme poskytnout jen kusé údaje. Například tým složený z francouzských, německých a amerických výzkumníků prezentoval v září 2019 na respektované vědecké konferenci pro lékaře-specialisty na RS výsledky své studie, při níž analyzovali dopady užívání teriflunomidu (Aubagio) na plod RS pacientů-mužů, kteří počali dítě se svou zdravou partnerkou.
Na základě zjištění v reálné praxi doporučují RS pacientům-mužům užívajícím Aubagio, kteří chtějí počít dítě, aby tento lék nejprve vysadili a následně prošli zvláštní terapií vedoucí k urychlenému odstranění účinné látky z organismu. Jedině tak lze minimalizovat riziko nežádoucích dopadů tohoto léku (jehož stopy jsou detekovatelné ve spermatu) na plod.
Výše zmíněná vědecká studie přinesla tato zjištění: Z 88 těhotenství skončilo 77 % narozením dítěte (z toho byly 2 případy poškození plodu), v cca 6 % případů se dítě narodilo mrtvé, 12,5 % těhotenství skončilo spontánním potratem a cca 4 % žen muselo podstoupit potrat z medicínských důvodů.
Doufáme, že jako zodpovědný pacient budete svůj záměr počít dítě konzultovat s neurology ve specializovaném RS centru a společně najdete cestu, jak přivést na svět zdravého potomka.
Přejeme Vám hodně štěstí!
Tým Roztrouš

Datum 22.10.2019

Vložil Petr

Titulek Vhodný lék

Odpovědět

Dobrý den,nově mi byla diagnostikovana RS.Mám dotaz ohledně vhodného přípravku na léčbu. Byly mi nabídnuty 4 druhy přípravku a mám si vše prostudovat a rozhodnout se . Byl mi nabidnut Rebif44, Betaferon,Avonex a dále pak copaxone 20,Aubagio. Je mi 40 let a mám dosti aktivní život hodně sportuji. Prosím o radu který z těchto léků si vybrat a který je z nich nejúčinnější a u kterého jsou co nejmenší vedlejší účinky. Děkuji moc za radu