Kniha návštěv

Datum 18.01.2020

Vložil Roztrouš

Titulek Re: Aubagio 14 mg

Dobrý den,
tuto otázku, prosím, položte svému neurologovi ve specializovaném RS centru. Poznatky spojené s užíváním konkrétních léků se totiž neustále rozšiřují a my Vám zde můžeme poskytnout jen kusé údaje. Například tým složený z francouzských, německých a amerických výzkumníků prezentoval v září 2019 na respektované vědecké konferenci pro lékaře-specialisty na RS výsledky své studie, při níž analyzovali dopady užívání teriflunomidu (Aubagio) na plod RS pacientů-mužů, kteří počali dítě se svou zdravou partnerkou.
Na základě zjištění v reálné praxi doporučují RS pacientům-mužům užívajícím Aubagio, kteří chtějí počít dítě, aby tento lék nejprve vysadili a následně prošli zvláštní terapií vedoucí k urychlenému odstranění účinné látky z organismu. Jedině tak lze minimalizovat riziko nežádoucích dopadů tohoto léku (jehož stopy jsou detekovatelné ve spermatu) na plod.
Výše zmíněná vědecká studie přinesla tato zjištění: Z 88 těhotenství skončilo 77 % narozením dítěte (z toho byly 2 případy poškození plodu), v cca 6 % případů se dítě narodilo mrtvé, 12,5 % těhotenství skončilo spontánním potratem a cca 4 % žen muselo podstoupit potrat z medicínských důvodů.
Doufáme, že jako zodpovědný pacient budete svůj záměr počít dítě konzultovat s neurology ve specializovaném RS centru a společně najdete cestu, jak přivést na svět zdravého potomka.
Přejeme Vám hodně štěstí!
Tým Roztrouš

Zpět na diskuzi